از ظرفیت شورای پایتخت برای حل تناقض‌های بین نهادی استفاده گردد


در حضور فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا در صحن شورای شهر مطرح شد:

 

همان‌طور که فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا اشاره کردند، هنوز با شرایط اضطراری درگیر هستیم و به هیچ وجه از شیب افزایش کرونا عبور نکردیم. از این‌رو باید شورای پایتخت از ظرفیت رسانه‌ای، سیاسی و اجتماعی خود برای پشتیبانی تصمیم‌های تخصصی و فنی مدیریت ستاد بیشتر استفاده کند.

ظرفیت کارشناسی ستاد مهم و ملاک است اما دیده‌ایم متاسفانه آنچه در ستاد تصویب و اعلام می‌شود در سایر بخش‌های کشور مورد تعدیل قرار می‌گیرد و اکنون به وضعیتی در تهران رسیدیم که نه قرنطینه و نه فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی نشده است. شما بیش از همه می‌دانید اساسا فاصله‌گذاری اجتماعی مطلق در تهران اتفاق نیفتاد. این موضوع تنها مطرح شد و تلاش‌هایی هم از سوی ستاد صورت گرفت اما همکاری بین سازمانی نیاز داشت و ناهماهنگی‌هایی رخ داد و کار را بسیار سخت‌تر کرد. اکنون باید به ستاد کمک کرد که با مطرح کردن فاصله‌گذاری هوشمند و بی‌توجهی به ضرورت فاصله‌گذاری قطعی، فضا بدتر نشود. برای نمونه از ظرفیت نهادی شورا استفاده کنیم و مصوبه‌ای داشته باشیم که اگر قرار است مترو بر اساس نظر کارشناسان متوقف شود، مصوب و انجام شود.

هر یک نفر که کشته شود همه در برابر آن مسئولیم. ضمن اینکه بازگشت به کار به معنی چرخش و حرکت افراد فقط در شهر تهران نیست. شاهد این چرخش از شهرهای پیرامونی به سمت تهران هستیم و این مورد شرایط را بدتر می‌کند. تناقض بین نهادی مشکلی اساسی است. همانطور که گذشته طی نامه‌ای خطاب به دکتر زالی نیز اعلام کردم از ظرفیت شورا استفاده شود تا این تناقض بین نهادی کمتر گردد.

الهام فخاری- صحن شورای شهر- ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

خبر‌هادکتر الهام فخاری

الهام فخاریشورای شهر تهرانفاصله گذاری اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *