اعطای مواد ضدعفونی به کودکان کار


شهرداری تهران به‌صورت مستقیم متولی موضوعات کودکان کار نیست اما به عنوان مسئولیت اجتماعی اقداماتی انجام می‌دهد.

 

مدیریت شهری سعی دارد تا ضوابط بهداشتی را به‌ طور دقیق پیگیری کند. در این رابطه تدارکات و تمهیدات خوبی از ابتدای فصل سرد برای بحث‌های عفونی انجام داده است. بر این اساس، به بچه‌های کار در حد مقدورات و قانون مواد ضدعفونی‌کننده داده می‌شود و فضاهای حمل و نقل عمومی ضد عفونی شده است. مدیریت شهری همکاری خوبی با تشکل‌های مدنی برای بچه‌های کار دارد و سعی می‌کند از این طریق برخی ملزومات را به دست آنان برساند. در این رابطه همه باید کمک کنیم.
کودکان کار در خانواده‌های کم برخوردار هستند و نقش نان‌آور خانواده را بر عهده دارند. از این رو علاوه بر بحث مسائل بیماری و افزایش سطح بهداشت تهیه اقلام خوراکی و چیزهایی که آنان مجبور به‌خاطر آن کار کنند نیز اولویت دارد.
اگر می‌خواهیم فضای عمومی را خلوت کنیم وضعیت معیشتی این کودکان بسیار مهم است؛ و باید تمرکز خود را روی وضعیت معیشتی آنها و سازماندهی و هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف به عنوان مسئولیت اجتماعی داشته باشیم نه اینکه به طور مستقیم درگیر شویم و اختلال در مسئولیت سایر ارگان‌ها ایجاد کنیم بلکه از نظر مسئولیت اجتماعی و اخلاقی باید به این موضوع توجه کنیم تا بچه ها کمتر در معابر حضور داشته باشند.

اگر درست حرکت کنیم می توانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم مدیریت شهری از طریق مدرسه‌های پرتو با کودکان کار در ارتباط است.
خوشبختانه از آنجایی که کودکان کمتر با این مسئله درگیر هستند؛ اپیدمی آن در میان بچه‌های کار کمتر است و از این منظر آسیب کمتری دیدند. تاکنون آماری در این رابطه وجود ندارد و اخبار مبنی از ابتلای کودکان کار به کرونا در دست ندارم.

خبر‌هادکتر الهام فخاری

الهام فخاریخبرگزاری برناشهرداریشهرداری تهرانکروناکودکان کارکووید19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *