انتخاب شهردار نباید شتاب‌زده باشد


رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: «انتخاب شهردار نباید شتاب‌زده باشد و در این انتخاب باید از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود و در یک فضای منطقی و با استفاده از تجربه هشت ماه گذشته به یک شرایط متناسب برسیم».

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره نحوه انتخاب شهردار جدید تهران گفت: «شورای شهر تهران بالاخره به این نتیجه رسید که برای شهرداری تا انتخاب گزینه مناسب سرپرست انتخاب کند. انتخاب شهردار نباید شتاب‌زده باشد و در این انتخاب باید از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود و در یک فضای منطقی و با استفاده از تجربه هشت ماه گذشته به یک شرایط متناسب برسیم».

 

فخاری تأکید کرد: «قطعاً‌ در بازه زمانی مشخص شده شهردار تهران انتخاب خواهد شد و همین طور ملاک‌های منطقی و علمی نیز در انتخاب شهردار لحاظ خواهد شد. نظر شخصی بنده این است که چابکی، نوآوری و پرانگیزه بودن از ملاک‌های بسیار مهم شهردار آینده خواهد بود. شهرداری تهران مسئولیت بسیار بزرگی است که در عین حال یک موهبت خیلی بزرگ محسوب می‌شود که می‌تواند به یک جامعه ده میلیونی و در نگاه دیگر به کل کشور خدمت و اصلاح زندگی بهتر را ارائه دهد».

فخاری افزود: «در شهرداری تهران با همه جنبه‌های زندگی از تولد تا فوت سر و کار داریم و آن کسی که این مسئولیت را می‌پذیرد باید کاملاً آماده باشد و امیدواریم بتواند پویا و نوآور در شهر تهران  عمل کند. شهردار تهران باید از ظرفیت همه گروه‌ها و طیف‌ها برای اداره شهر استفاده کند. شورای شهر تهران تا کنون گزینه‌های خاصی را مورد بررسی قرار نداده است ولی انتخاب شهردار تهران در دستور کار شورا قرار گرفته است».

فخاری درباره احتمال شهردار شدن محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز گفت‌: «در شورا هاشمی به عنوان شهردار مطرح نشده است و در این خصوص نیز صحبتی انجام نشده است، البته پیشنهادهایی به هاشمی از طرف بخش‌هایی از جامعه بوده و هست، منتهی شورا نه ایجابی و نه سلبی به آن ورود نکرده است».

خبر‌ها

الهام فخاریشهردار تهرانشهرداریشهرداری تهرانمحسن هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *