ایجاد سامانه ثبت فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری معاونت‌ها شهرداری


کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بررسی تبصره ۲۶ بودجه سال ۹۷ شهرداری، پیشنهاد ثبت فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی و هنری معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری را ارائه داد.

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران،  در جلسه کمیته اجتماعی  موضوع بررسی تبصره ۲۶ قانون برنامه و بودجه شهرداری تهران در سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این تبصره، معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری موظفند ۳.۵٪ از مبلغ بودجه سالیانه خود را صرف امور فرهنگی، اجتماعی و هنری کنند. بر همین اساس در این جلسه مشخص شد هرچند که تبصره فوق از سال ۸۹ با مقادیر مختلف تصویب شده است، اما به دلیل ضعف در نظارت، خروجی‌های این طرح تا به حال در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در ادامه جلسه کمیته اجتماعی مطرح شد که تبصره امسال با سال‌های گذشته دو تفاوت اساسی دارد. نخستین تفاوت این است که در این دوره افزون بر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، بودجه‌ای برای انجام فعالیت‌های هنری نیز اختصاص یافته است.

مبحث دیگر، اضافه شدن بودجه‌ سرمایه‌ای به بودجه نقدی است که با این حساب می‌توان علاوه بر فعالیت‌های نقدی بر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مانند ساخت بناهای ماندگار در زمینه فرهنگی، اجتماعی و هنری نیز تمرکز کرد.

همچنین لازم به ذکر است با توجه به حذف بخش آموزش در تعریف هزینه‌کرد مصوبه امسال و افزایش فعالیت‌های هنری، بازنگری دستورالعمل اجرایی تبصره ۲۶ نیز در دستور کار این کمیته قرار گرفته است.

خبر‌ها

بودجه سال 97 شهرداریسامانه ثبت فعالیت های فرهنگیشهرداریشهرداری تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *