بازدید از ساخت بی‌رویه مال‌ها و بلند مرتبه‌سازی


رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران پیرو تذکر خود مبنی بر «ضرورت جلوگیری از ساخت و ساز بی‌رویه مال‌ها بالاخص در خیابان‌های پاسداران، اندرزگو، دزاشیب و موحد دانش» از خیابان شریعتی حد فاصل بزرگراه صدر تا خیابان باهنر بازدید کرد.

 

در پاسخ به تذکر الهام فخاری در صحن علنی شورای شهر تهران مبنی بر توقف روند مال‌سازی در مناطق یک و سه و چهار به ویژه در خیابان‌های پاسداران، اندرزگو، دزاشیب و موحد دانش، آمده‌ است: «تنها دو مورد در خیابان پاسداران (مرز منطقه سه و چهار) ساخت و ساز وجود دارد که مجوز آنها در گذشته صادر شده است و در مرحله نازک‌کاری است.»

از ۴۳ پروژه ساختمانی بازدید شده ۷ پروژه مسکونی، ۲ پروژه تجاری – تفریحی، ۱۴ پروژه اداری – تجاری، یک پروژه آموزشی، ۹ پروژه مسکونی – تجاری و ۲ پروژه تجاری یا اداری بوده و ۸ مورد نیز کاربری مشخصی نداشتند. شش پروژه فاقد شناسنامه بودند و شناسنامه دو پروژه نیز مخدوش شده بود. در این میان بودند پروژه‌های ۷ تا ۱۰ طبقه‌ای که در کوچه‌های  هشت متری ساخته شده بودند.

در پایان این بازدید پیشنهاد شد

۱) گزارش منطقه یک از سه سال گذشته تاکنون در خصوص مجوزهای صادره، مقایسه با طرح تفصیلی و گزارش میزان انحرافات ارائه شود.

۲) تجدید نظر در مجوزهای صادر شده مغایر با طرح تفصیلی که در مرحله سفت‌کاری یا قبل از آن هستند.

3) ستور برخورد صریح و قاطع جهت برخورد با متخلفان به جای فروش تراکم و جریمه به منظور جلوگیری از ادامه روند معیوب شکل گرفته.

 

علاوه بر آن پیشنهاد شد پایان‌کار به ساختمان‌های در حال اتمام به شرط انجام یک یا چند مورد از موارد نظر (ایجاد فضای سبز، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و ساخت پارکینگ) صادر شود.

خبر‌ها

الهام فخاریبرج های تهرانبلندمرتبه سازیمال سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *