باید احساس تبعیض شهرهای حاشیه تهران از بین برود

رئیس شورای استان تهران با بیان این‌که آن‌چه امروز در شهرستان‌های اطراف تهران مطرح است احساس تبعیض و ناامنی است بر ضرورت تبدیل این احساس به همکاری مشترک تاکید کرد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران و رئیس شورای استان تهران در سمینار “نقش شوراها در توسعه شهرستان ری” که امروز دو شنبه ده اردیبهشت ماه سال نود و هفت برگزار شد گفت: «آن‌چه امروز در شهرها و روستاهای اطراف تهران مطرح است احساس تبعیض و ناامنی است که باید شوراها این احساس را از بین ببرند و آن را به جو همکاری متقابل تبدیل کنند».

وی به جمعیت هشت میلیونی تهران اشاره کرد و عنوان داشت: «جمعیت بالا و وسعت شهر تهران می‌تواند فرصت‌های برابر برای تمام شهرها و روستاهای اطراف ایجاد کند این درحالی است که امروز سبب سرریز شدن مشکلات تهران به حومه شده است. یکی از امتیازات شورای پنجم فعال‌تر بودن شوراهای فرادست است و این سبب می‌شود که فرصت‌ها و ظرفیت‌های شهرها و روستاها بیش از گذشته بازنمایی شود».

رییس شورای اسلامی استان تهران  در ادامه بر ضرورت داشتن قدرت و عزت نفس در شوراها تاکید کرد و اظهار داشت: «هر چه شوراها قدرتمند تر باشند می توانند مانع سواستفاده و تضییع حقوق مردم شوند».

عضو شورای شهر تهران همچنین بر ضرورت تغییر رویکرد در شوراها تاکید کرد و گفت: «آن‌چه امروز در شوراها مطرح است رویکرد بیان مسئله است و ما باید این رویکرد را به رویکرد حل مسئله تغییر دهیم. آن‌چه امروز در قالب شوراها ایجاد شده است حاصل تلاش چهار دوره گذشته شوراها، مجمع نمایندگان، مدیران و کارشناسان دولت بوده است».

خبر‌ها

الهام فخاریحاشیه تهرانشهرهای حاشیه ایشورای استان تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *