باید تیم آماده باش فضای مجازی در موضوع بحران تشکیل شود


عضو شورای شهر تهران بر ضرورت تشکیل تیم آماده‌باش فضای مجازی در زمان بحران تاکید کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهرتهران، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران پس از استماع گزارش زلزله تهران توسط شهردار بر ضرورت تشکیل تیم آماده فضای مجازی در حوزه بحران تاکید کرد.
وی گفت: «استرس عاملی بیرونی و اضطراب هیجانی درونی است که انکار آنها کمکی نمی‌کند و با توصیه نمی‌توان آن‌ها را آرام کرد بلکه باید با آموزش‌های شهروندی مهارت‌های فردی را بالا برده تا در شرایط اضطراری بتوان به بهترین شیوه رفتار کرد. سازمان مدیریت بحران و شهرداری در زمان بحران نسبت به اخبار و اطلاعات باید کنشگر باشد و نه واکنش‌گر؛ از این روی نیاز به تشکیل تیم آماده فضای مجازی برای شرایط بحران احساس می‌شود.»

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از مدیریت پیشین شهرداری گفت: «نقد اساسی به مدیریت پیشین شهری وارد است که به مدیریت بحران در قالب شعار مدیریت جهادیشان توجهی نکرده‌اند و آن را ندیده‌اند.»

وی بر ضرورت انجام اقدامات کوتاه مدت در کنار برنامه‌های بلندمدت و میان مدت تاکید کرد و گفت: «برای این موضوع می‌توان از نهاد دانشگاه و نهادهای نوآورانه استفاده کرد. می‌توان در همکاری مشترک شهرداری و هلال احمر به شناسایی و اعلام نقاط امن در هر خانه اقدام کرد. به عنوان عضو شورای شهر تهران اعلام می کنم که شورای شهر پشتیبان شهرداری برای اجرای کامل و سختگیرانه در قوانین شهرداری هستیم.»

خبر‌ها

الهام فخاریدکتر الهام فخاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *