تذکر الهام فخاری به شهردار تهران


در گزارش تحویل و تحول به فعالیت‌های معاونت فرهنگی _ اجتماعی شهرداری تهران درست پرداخته نشده

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در جریان دویست و نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران، خواستار بررسی و ارایه دقیق‌تر گزارش حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری از سوی شهردار تهران شد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان تهران؛ الهام فخاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش تحویل و تحول توسط شهردار تهران در خصوص ارائه گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، گفت: «سپاسگزارم از نکاتی که مطرح و گزارش چندجانبه و چندبعدی که ارائه شد. نکته ما هم این است که بحث مقایسه باید پررنگ‌تر ارائه می‌شد و به طور خاص چرا بخش فرهنگی و اجتماعی انقدر محدود، خلاصه و تک‌جنبه‌ای ارائه شد؟»

وی ادامه داد: «یا معاونت فرهنگی و اجتماعی کار فرهنگی نکرده است که این سوال برانگیز است و باید پرسید که پس چگونه افراد در این پست قرار داشتند؟ یا فعالیت ها در این گزارش درست منعکس نشده، اداره کل فرهنگی، اداره کل آموزش شهروندی، اداره کل امور بانوان، ستاد گردشگری که امروز باید در مورد تشکیل سازمان گردشگری گزارش می‌شد که نشد، سازمان ورزش که باید در این گزارش می‌بود که نبود، اداره کل سلامت فعالیت‌هایی داشته که در این گزارش نبود. همچنین تفاوتِ فعالیت‌ها در مقایسه با زمانی که شهرداری را تحویل گرفته‌اند، ارائه نشد، سلامت روان ارائه نشد، به موضوع دیپلماسی شهری اشاره‌ای نشد در حالی که دیپلماسی شهری حوزه‌ای است که در آن کار انجام شده و کار متفاوتی اتفاق افتاده بود اما هیچ نشانه‌ای از آن در گزارش نبود. بعلاوه مطالعات، پژوهش‌ها و پیگیری الگوهای شهر دوست دار کودک و شهر دوستدار سالمند که مصوبات شورا در ادوار گذشته بودند در این مقایسه و گزارش وجود نداشت.»

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در تاکید بر ارائه کامل گزارش‌ها عنوان کرد: «این موارد موضوعات فانتزی مورد علاقه اعضای شورا نیست بلکه مصوبات است و باید در گزارش موجود باشد. تصور می‌کنم باید در این گزارش ایفای نقش شهرداری در مهار پیامدهای بزرگترین بحران قرن؛ کووید_19 خیلی پررنگ و مشخص می‌بود. اگر معاونت فرهنگی و اجتماعی یا این حوزه کار فرهنگی انجام نداده است، سوال برانگیز است! و اگر کار انجام شده است باید پرسید که تدوین کننده گزارش چرا منعکس نکرده است و من از آقای دکتر حناچی، شهردار تهران می‌خواهم که این موضوع را بررسی دقیقی کنند.»

خبر‌ها

دکتر الهام فخاری، الهام فخاری، شورای شهر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *