حضور یک زن با رویکرد و برنامه میان نامزدهای ریاست‌جمهوری


الهام_فخاری فعال سیاسی و عضو شورای شهر تهران درباره فضای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «پیچیدگی شرایط و همزمانی آن با بیماری کووید ۱۹ باعث می‌شود که اقناع و ترغیب مردم به سمت و سوی جناح‌های سیاسی کار سخت و دشواری باشد. آقایانی که کاندیدا هستند فارغ از اینکه صبغه اصولگرایی یا اصلاح طلبی که دارند باید پیش‌بینی برای حضور زنان به عنوان وزیر در نظر بگیرند.»

«حضور خانم دکتر شجاعی را نه از باب راهگشایی برای حضور یک فرد، بلکه ایشان را دقیقا کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌‌بینم و در این قامت وی را موثر می‌دانم. معتقدم که حضور ایشان نه تنها از بابت زن بودن‌شان بلکه به واسطه برنامه‌های منسجم و دیدگاهی که دارند یک فرصت مناسب است. نامزدها باید برنامه‌ها و شعارهایی که بیان می‌کنند در چارچوب اختیارات رئیس جمهور، نمایندگی مجلس و شوراها باشد چراکه مردم انتظار دارند مشکلات اساسی و بزرگی که این روزها زندگی‌شان را تحت‌الشعاع قرار داده است، حل شود.»

«خوب است که طیف وسیعی از کاندیداها با شعارهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی وارد میدان شدند و امیدواریم به همین واسطه مردم بتوانند امکان انتخاب متفاوت‌تری داشته باشند. نهادهای نظارتی و بررسی‌کننده سلایق کاندیداها، دامنه انتخاب مردم را محدود نکنند و بگذارند مردم افرادی را که دارای شرایط عمومی هستند خودشان انتخاب کنند.»

یادداشت‌ها

الهام فخاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *