حق دسترسی برابر در مترو موضوعی بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد


نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: «وجود خط شش مترو در شمال غرب تهران به دلیل اسکان قابل توجه شهروندان فعال که تردد آنها بخشی از پیک ترافیکی صبح گاهی و شامگاهی را سبب می‌شود، ضروری است».

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بازدیدی از خط شش مترو تهران اظهار داشت: «وجود این خط در شمال غرب تهران به دلیل اسکان قابل توجه شهروندان فعال که تردد آنها بخشی از پیک ترافیکی صبح گاهی و شامگاهی را سبب می‌شود ضروری است».

وی افزود: «از طرفی مترو پاکیزه‌ترین و منطبق‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی به الگوی توسعه پایدار است که به کاهش بسیاری از آلودگی‌ها و مشکلات کمک  می‌کند».

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: «آن چیزی که در قالب مترو همه مردم به صورت روزمره از آن استفاده می‌کنند و به راحتی از آن عبور می‌کنند حاصل تلاش‌ها و زحمات تخصصی چندین ساله متخصصان است».

الهام فخاری موضوع حق دسترسی برابر در مترو موضوعی بسیار مهم دانست و تاکید کرد  این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: «ساخت مترو شرایط و فرآیند دشواری دارد که از چشم مردم دور است و از این روی خوب است که این تلاش‌ها به مردم نشان داده شود».

رییس شورای استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود افزود: «بر همین اساس باید تمهیدات لازم برای بهره‌برداری توان‌یابان و گروه‌های خاص از مترو پیش از بهره‌برداری دیده شود».

وی با بیان اینکه از دولت می‌خواهیم که به تعهدات خود به مردم در خصوص بودجه مترو پایبند بوده و به موقع و به جا این بودجه را تامین کند اظهار داشت: «هر چه در تخصیص بودجه از سوی دولت درست‌تر عمل شود از خیلی از مشکلات سخت بعدی جلوگیری می‌کند. آنچه امروز سبب به تنگ آمدن نفس مردم شده است به خوبی از طریق مترو قابل پیشگیری است و اگر به موقع هزینه‌ها تامین شود جلوی آن‌ها گرفته می‌شود. مترو یک اقدام پیشگیرانه است و حتی می‌توان در شکل پویشی اجتماعی از دولت خواست که در این خصوص همراه باشد».

خبر‌ها

الهام فخاریدکتر الهام فخاریشورای استان تهرانمترو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *