خوشحالیم برنامه شما مردم‌محور است


رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع برنامه سید محمود حسینی نامزد پست شهرداری تهران از مردم‌محور بودن برنامه وی ابراز خرسندی کرد و گفت: «در شرایط فعلی چگونگی مدیریت تعارض منافع حلقه‌های قدرت شهری کمبودی است که خلا آن در تمامی برنامه‌های ارائه شده شاهد بودیم».

 

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری در شصت و یکمین جلسه شورا پس از شنیدن برنامه سید محمود حسینی با اشاره به محوریت مردم در برنامه این کاندیدا گفت: «از این‌که در برنامه شما، مردم محور برنامه هستند بسیار خرسندیم. می‌توان گفت تا به اینجا برنامه‌ای است که اجتماع محور و مردم محورتر بوده است».

این عضو شورای شهر با اشاره به شرایط فعلی شهر تهران پرسید: «با توجه به شرایطی که تهران و شهرداری در حال حاضر دارد و پیشینه‌ای که از سال‌های پیش برای این شهر بر جا مانده، نقش مدیریتی شما تا چه اندازه درگیر گذشته خواهد بود و چقدر به گذشته خواهید پرداخت؟»
فخاری ادامه داد: «برنامه مردم‌محور برنامه خیلی خوب و آرمانی است. البته تجربه شما در گذشته نشان می‌دهد در مدیریت استان‌های پرچالش و پیچیده موفق عمل کرده‌اید. با این حال در شرایط فعلی تهران چگونگی مدیریت تعارض منافع حلقه‌های قدرت شهری باید روشن شود و بدانیم که برای مدیریت این چالش چه برنامه هایی خواهید داشت؟»

رییس کمیته اجتماعی شورا در توضیح حلقه‌های قدرت شهری ادامه داد: «منظورم از حلقه‌های قدرت، نظام حاکمیتی نیست. بلکه حلقه‌های قدرتمندی است که به نوعی فرایندهای شهری را به طور غیرمستقیم پیش می‌برند».

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی در پایان با اشاره به فیلم ایتالیایی «قانون میگه» گفت: «در این فیلم مسیر انتخاب شهردار بر یک شهر را می‌بینیم که مردم با شور و هیجان شهرداری را انتخاب می‌کنند که از قانون و اهمیت مردم سخن می‌گوید. در ادامه داستان می‌بینیم که همان مردم از اعمال قانون بر شهر برافروخته می‌شوند و در نشست‌ها و گروه‌های شبانه برای سرنگون کردن این شهردار برنامه‌ریزی می‌کنند».

رییس کمیته اجتماعی شورا یادآور شد: «به هر حال در شرایطی مدل نقض قانون و تخلف شبکه‌ای ممکن است جامعه را با خودش سازگار کند و منافع همه، از خرد و کلان در مدل تخلف تامین شود. چگونه می‌خواهید مردم را در این راه همراه کرده و آنان را توجیه کنید که در این مسیر سخت، لازم است که همه از منافعشان چشم پوشی کنند و همراه شوند؟»

خبر‌ها

الهام فخاریسید محمود حسینیشهردار تهرانشهرداری تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *