در شورای شهر پنجم، سخنی از املاک نجومی شنیده نشد


از تهران می‌گوییم و تهران محور بحث ما است. تهران تنها یک شهر نیست، تهران تنها پایتخت نیست، یک کشور است. همان تنوع و همان فشردگی‌هایی که یک ملت در یک کشور دارند را تهران دارد. همکارانم از شهری سخن گفتند که پیچیدگی‌ها، دشواری‌ها و مسائل زیادی داشته است. رویکرد و شعار ما انسان محوری بود.


ما در این چهارسال تلاش کردیم امانت‌دار املاک و اموال و دارایی‌های مردم باشیم. در این راه نه‌تنها امانت‌داری کردیم بلکه بیش از ۳ هزار ملک شهرداری که متعلق به شماست را صورت‌برداری و تعیین‌تکلیف کردیم. شورای پنجم که امروز ۶نفر از آن شورا کاندیدای دوره ششم انتخابات هستند، هزارها میلیارد از مطالبات شهرداری تهران، هزارها میلیارد از دارایی شما را تعیین‌تکلیف کردند و به شما و به شهر بازگرداندند.


سال‌هایی در این شهر بود که افراد نیازمند، افراد کارتن‌خواب، افرادی که بی‌سرپناه شدند، در خیابان از سرمای تهران جان باختند، ما در این چهار سال چراغ امیدی را در گرمخانه‌ها و مددسراها روشن نگه داشتیم تا برای زنان و مردان بی‌پناه پناهگاه بوده، و مددکاری باشد که درد آن‌ها را درمان کند.
این شهر با هر بارشی دچار گیر و گرفتاری می‌شد، سیلاب و آب‌گرفتگی اتفاق می‌افتاد، مضحکه می‌شدیم.
۳ سال است که این شهر در امن و امان، سنگین‌ترین بارش‌های فصلی را هم تجربه کرده است، این اتفاق نمی‌شد مگر به همت و پیگیری اعضای شورا و با اجرا کردن خواست شما و با توجه به خواست مردم.
از تهران می‌گوییم، از تهرانی که در سخت‌ترین شرایط تاریخی، در سخت‌ترین شرایط جنگ تحریمی، در سخت‌ترین شرایط کرونا نه تنها بدهی‌های تلنبار شده ادوار گذشته را تعیین تکلیف کرد بلکه برای این شهر ارزش افزوده ایجاد کرد.


شهر کم‌هزینه اداره شد و این اتفاق نمی‌افتاد مگر با سخت‌گیری‌های شور.ا مهندس هاشمی، آقای رسولی و همکارانی چون آقای سالاری آقای حبیب‌زاده، آقای علیخانی، آقای فراهانی و همه عزیزان شورا؛ زنان و مردانی که به عهدشان با شما وفا کردند و پایبند ماندند.
در این ۴سال سخنی از املاک نجومی و ماجراهایی از این دست نشنیدید. این جمع متعهد به امانت‌داری بودند. حال در شرایط فعلی که مردم خسته و دچار مشکلات زیادی هستند، آیا ما دوباره می‌خواهیم به شهر فروشی برگردیم؟ آیا دوباره باغ‌کشی؟ آیا دوباره بذل و بخشش املاک و اموال مردم به دوستان خاص؟ آیا دوباره جلسات غیرعلنی؟


مردم، اگر رویکرد انسان‌محور را پسندیدید، اگر شما به نقش خودتان در تعیین سرنوشتتان باور دارید و اگر قائل به انسانی‌تر شدن فضاهای شهری و جنبه‌های امور شهری هستید، اگر معتقدید که توسعه مترو بسیار مهم‌تر از ایجاد بزرگراه‌های رکورد‌دار است، اگر باور دارید که سرنوشت این شهر به رای تک‌تک شما وابسته است، همت کنید.
همت کنید و در این شرایط سخت تاریخی با خودتان و با شهر و با آینده نسل جوان قهر نکنید. همت کنید و به صحنه بیایید و تلاش کنید آنچه که خواست شما و رویکردی که به حیثیت شما، به توانایی شما، به خواست شما و به حق شما به شهر احترام بگذارد، رای دهید.


خواسته ما، خواسته شخصی نیست، ما برای آینده شهر نگرانیم و امیدواریم که مقایسه کارنامه ۴ ساله‌ در برابر ۱۴ سال مدیریت بلامنازع را شما قضاوت و شما تعیین تکلیف کنید. این مردم هستند که برای شهر می‌توانند تعیین تکلیف کنند و شهر وابسته به تصمیم شما است.
در آستانه روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س) و با تبریک روز دختر به همه دختران سرزمینم، لازم می‌دانم در پایان به این نکته هم اشاره کنم که شاید بسیاری از دختران سرزمین من به عنوان یک هدف و آرزوی شغلی به ذهنشان نرسد که بخواهند شهردار شوند، هیچ‌کدامشان شاید به زبان نیاورده ‌باشند که می‌خواهند یک مدیر شهری باشند؛ این رویکرد و این نگاه انسان‌محور برای زنان حق مدیریت و حق ایفای نقش و حق اجرای نقش اجتماعی قائل است.
ما این کار را نه در حرف و نه در سخن بلکه در عمل با اختصاص سهمیه‌های مدیریتی در سطوح مختلف مدیریتی در شهرداری نشان دادیم و به آن پایبند بودیم. بگذاریم که آرزو و هدف شغلی دختران ما هم مدیریت شهری باشد و این مسیر را در ادامه این راه تسهیل کنیم و همراهی کنیم. به امید روزهای بهتر برای همه مردم و به امید روزهای خوب برای مردم عزیز شهر تهران.

یادداشت‌ها

الهام فخاریانتخابات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *