رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی‌‍شده در بوستان‌ها در دستور کار شورای شهر


رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، از نظارت شورای شهر برای رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی شده در بوستان‌ها خبر داد.

الهام فخاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به گزارش کمیته ایمنی شورای شهر مبنی  بر  وجود  ۱۰ هزار خطر در پارک‌های شهر تهران گفت: ایمن‌سازی زمین‌های بازی و بوستان‌ها جز شاخص‌های شهر دوستدار کودک است. حدود ۱۰ سال قبل، تهران به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شد و تا کنون باید شاخصه های تحقق این شهر، عملیاتی می‌شد.

وی با بیان این که مناسب‌سازی و ایمن‌سازی فضاهای عمومی برای کودکان از بوستان‌های بزرگ فرامنطقه ای آغاز شد، گفت:  «در یک دوره اقدامات جدی در راستای ایمن‌سازی زمین‌های بازی بوستان‌ها انجام شد؛ بگونه‌ای که از فوم فشرده برای کف‌سازی زمین‌های بازی استفاده کرده و جنس وسایل بازی نیز تغییر کرد، اما دقت داشته باشید که موفقیت این مهم در گروی نظارت و پایش مستمر است».

فخاری با بیان اینکه واحدهای مختلف شهرداری در امر پایش و نگهداشت فضاهای مناسب‌سازی شده باید ورود می‌کردند، گفت:  «شهرداری می‌بایست نقاط خطرساز فضاهای عمومی، نور‌پردازی، بازبینی تجهیزات برقی، رفع چاله و فرورفتگی زمین  و… را به صورت  دائم پایش کند».

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش منتشره در مورد وجود ۱۰ هزار خطر در پارک‌ها، با بیان اینکه گزارش کمیته ایمنی شورا نشان می‌دهد که هنوز هم کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: «به نظر می‌رسد با توجه به گستردگی تهران ایجاب می‌کند تا شهرداری با اتکا به الگوهای مشارکتی از مردم برای شناسایی نقاط پرخطر و همچنین تلاش شهرداری برای رفع آن، استفاده کند تا مردم در گزارش‌دهی کاستی‌ها کمک کند».

فخاری با بیان اینکه متاسفانه شهرداری حداقل در این دوسال که شعار مشارکت مدنی بیشتر مورد تاکید است،  به سمت الگوهای بهره برداری از مشارکت مردم نرفته  است، گفت: «البته برخی مناطق با اتکا به  فضاهای عمومی همچون مساجد،  پاتوق‌های محلی را برای ایجاد ارتباط با مردم  ایجاد کردند که رویکرد عمده آنها در مورد پروژه‌های عمرانی است اما می‌توان ضمن فراگیر کردن این گونه جلسات محلی،‌ از مردم خواست تا به شهرداری در شناسایی نقط پرخطر و رفع آن کمک کنند».

وی افزود: «شورای شهر تهران به عنوان نهاد نظارتی شهرداری،‌ رفع  ۱۰ هزار خطر  اعلامی در بوستان‌ها را  براساس اولویت مورد به مورد پیگیری می‌کند».

خبر‌ها

الهام فخاریبوستانبوستان های پایتختشهرداریشهرداری تهرانشورای شهر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *