ساختن شهری با فرصت‌های برابر را از مدیریت شهری خواستارم


شب گذشته مراسم افطاری با حضور جانبازان آسایشگاه شهید بهشتی، اعضای شورای شهر تهران و شهردار برگزار شد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، فخاری، سالاری و فراهانی سه عضو شورای شهر به همراه افشانی قبل از حضور در این مراسم برای ادای احترام به  آرامگاه شهیدان گمنام در پارک فدک که در نزدیکی این آسایشگاه قرار دارد رفتند. این مراسم صمیمانه  در حضور خانوادهای جانبازان این آسایشگاه، شهردار تهران و معاونینش، شهردار منطقه و سه عضو شورای شهر تهران با سخنرانی این افراد، مدیحه‌سرایی و نوحه‌‌خوانی به مناسبت شب قدر برگزار شد.

افشانی، فخاری و نوری شهردار منطقه در صحبت‌هایشان به خشنودی از حاضر شدن در جمع جانبازان تاکید کردند و  این امر را افتخاری بزرگ برای خود دانستند. فخاری در انتها با تاکید بر ایثاری که جانبازان هشت سال دفاع مقدس برای مردم و آسایش و آرامش حال حاضر کشور داشته‌اند، گفت: «بخش زیادی از جنگ در ماه مبارک رمضان گذشته است و شهدا، جانبازان و ایثارگران در  این شرایط افزون بر روزهای دیگر با از خود گذشتگی، در مقابل دشمن ایستادند تا آسایش حال ایران را تضمین کنند».

وی در ادامه صحبت‌هایش از جانبازان این مرکز که مسئولان مدیریت شهری را در شب عزیز قدر بر سر سفره افطار پذیرفتند، سپاسگزاری کرد و افزود: «بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر عدالت، هویت ایرانی‌اسلامی و سبک زندگی؛ توجه به موضوع دسترسی و بهره‌برداری عادلانه گروه‌ها و اقشار مختلف به فضاها و رویدادهای شهری وظیفه همه به ویژه من و همکارانم درشورای شهر  و شهرداری است».

رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این موضوع که دسترسی به مدیران و مسیئولان برای جانبازان و افراد مقیم در آسایشگاه‌ها دشوارتر است، ادامه داد: «توجه و تعهد به حل مسایل موردی جانبازان، خانواده‌ها و کارکنان مراکز توان‌بخشی به طور خاص به ویژه با درنظر گرفتن این که دسترسی این عزیزان به مدیران دشوارتر است، باید در نظر گرفته شود».

فخاری همچنین توجه و تعهد کلی به مناسب‌سازی و ساختن شهری با فرصت‌های برابر برای همه، جانبازان و توان‌یابان، ایثارگران، کودکان، زنان به طور عام را از مدیریت شهری خوستار شد.

این عضو شورا در انتها با تاکید برشخصیت امام علی (ع) به عنوان اسوه و الگوی عدالت در فرهنگ ملی اسلامی و به ویژه دانشجویی بر عمل عادلانه به عنوان معیار باورمندی به این مفهوم عدالت پافشاری کرد و گفت: «در شب‌های قدر برای کشور، برای همه‌ی ستمدیدگان جهان، برای همه کسانی که گرفتار دشمنی و دشواری و ظلم هستند، برای مردم و برای هم دعا کنیم.»

خبر‌ها

آسایشگاه شهید بهشتیالهام فخاریجانبازان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *