سهم شهرداری از بودجه ملی و دولتی خدمات اجتماعی کشور باید مطالبه شود

لزوم تصویب پاداش ویژه برای افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند

 

جلسه شورای شهر تهران بصورت مجازی و با حضور ۱۷ عضو شورای شهر برگزار گردید. در این جلسه اعضای شورا نظر و پیشنهادهایی در خصوص نقش و عملکرد مدیریت شهری در موضوع کرونا ارائه کردند. همچنین در مورد برگزاری جلسه هم اندیشی یکشنبه ۱۷ فروردین و تشکیل اولین جلسه علنی شورا در سال جاری مشورت و تصمیم گیری گردید.
در این جلسه مجازی، پیامدهای بحران کرونا بر منابع درآمدی شهرداری و تدبیر و طراحی سناریوهای مختلف متناسب با طول دوره احتمالی بحران نیز مورد بحث قرار گرفته و پیشنهادات کمیسیون برنامه و بودجه نیز مطرح شد.

🔻پاداش ویژه برای افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند
الهام فخاری عضو شورای شهر تهران در این جلسه مجازی با توجه به زحمات فراوان کارکنان شهرداری تهران در رده‌های مختلف در ماه اخیر در برابر کرونا پیشنهاد داد تا از سوی شورای شهر تهران پاداش ویژه‌ای برای کارکنانی که در بخش خدمات ویژه مبارزه با کرونا درگیر بوده‌اند، با تاکید بر خدمات شهری، آتش‌نشانی، شهر سالم و سازمان خدمات اجتماعی در نظر گرفته شود.

🔻پیگیری سهم شهرداری از بودجه های ملی تخصیص داده شده برای مقابله با کرونا
الهام فخاری هم‌چنین بر ضرورت پیگیری بودجه ویژه اقشار اجتماعی حوزه آسیب که به دستگاه‌های دولتی از جمله بهزیستی پرداخت شده تاکید کرد و گفت: «این ضرورت در حالی است که فعالیت مراکز اجتماعی و ماده ۱۶ بهزیستی متوقف شده است».

🔻مرخصی زندانیان و موج مراجعه به گرمخانه‌ها
فخاری در ادامه گفت: «هنوز ریالی از بودجه حمایتی خدمات اجتماعی به شهرداری؛ که در خط مقدم و میدانی مراکز خدمات اجتماعی را با تدبیر به موقع برقرار نگه داشته و مانع آلودگی، درگیرشدن و انتقال توسط افراد بی سرپناه شده، پرداختی صورت نگرفته. آن هم در شرایطی که که با تصمیم مقامات قضایی و آزادی یا مرخصی چند ده هزار زندانی، موجی از افراد بدون امکان مراجعه به خانه و خانواده و فاقد توان مالی، در شهر تهران افزوده شده و فشار کار و تقاضا برای گرمخانه‌ها به شدت بالا رفته است».

🔻سیستم تهویه یکپارچه مترو و ضرورت پیشگیری
فخاری در جلسه مجازی شورای شهر در مورد وضعیت استفاده از مترو در شرایط کنونی گفت: «باتوجه به سیستم تهویه یکپارچه و مرکزی خطوط، و تجمع شمار زیادی از شهروندان در یک فضای بسته، نظر کارشناسی رئیس شورا و با استناد به راهکارهای آزموده شده در چین، مبنی بر ضرورت توقف موقت فعالیت مترو، باید مورد توجه قرار گیرد. در شرایط اضطراری حفظ جان مردم بر هر نکته دیگری تقدم دارد. پیشگیری از انتقال و توقف زنجیره مرگ‌آور که منجر به کمتر کشته شدن حتی یک نفر شود، اولویت شهری ما است نه توجیه‌های اقتصادی یا اداری».

 

خبر‌ها

الهام فخاریشورای شهر تهرانکروناکووید19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *