شما دانش آموزان امید تهران هستید/ راه هر تغییر برای شهر از مدارس می گذرد


رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت : «اگر می‌خواهیم شهری پاک داشته باشیم و اگر می خواهیم شهرمان را تغییر دهیم راه این تغییر از مدارس می‌‌گذرد.»

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری با حضور در مدرسه دخترانه ربانی طی مراسمی زنگ هوای پاک را به صدا درآورد.
فخاری در جمع دانش آموزان گفت: «امروز خوشحالم در مدرسه‌ای با دانش آموزان دیدار می کنم که توانسته روش‌های آموزشی و تربیتی را در ۱۷ مسیر توسعه تلفیق کند. مدرسه‌ای که در آن از انرژی خورشیدی استفاده می‌شود و کاغذ به عنوان زباله دور انداخته نمی‌شود.»

وی افزود: «در روزهای آلودگی هوا ما به این فکر می‌کردیم که به جای حلسات پی در پی بهتر است با مردم صحبت کنیم و چه کسانی بهتر از شما دانش آموزان. شعار ما برای انتخابات شوراها این بود که تهران امید دارد و امروز با افتخار می‌گویم که امید تهران شما هستید. شما دانش‌آموزان عزیز شهردار و فرمانداران فردای شهر خواهید بود. و آن روز امیدوارم که نگاه شما به موضوعات با مراقبت از زمین و هوای پاک باشد. اگر قرار است تغییری در شهر ایجاد شود، اگر قرار است شهرمان هوایی پاک داشته باشد باید گفت راه این تغییر از مدارس می گذرد.»

وی ادامه داد : «من اولین زن رییس شورای استان هستم و امیدوارم این انتخاب در شهرستان‌های اطراف در توجه به زنان و توجه به لطافت‌هایی که شهر نیاز دارد مثمر ثمر باشد. شما دانش‌آموزان به واقع امید تهران هستید و هر نقاشی خلاقانه شما می‌تواند نقشه راهی برای طرح‌های شهری باشد. ما به یاری شما برای بهتر شدن زندگی محلات نیاز داریم.»

فخاری در ادامه از دانش آموزان دست اندر کاران مدرسه ربانی دعوت کرد تا به پویش “من نفسم گرفت” بپیوندند.

وی اظهار داشت: «امروز به من گل اهدا شد که نمادی از عطر و بوی زندگی است و شما دانش‌آموزان نیز فرشته‌هایی هستید که باید این عطر و بو را در شهر بپراکنید. یکی از آرزوهای من ایجاد مدرسه باغبانی یود و خوشحالم امروز مدرسه ربانی توجه ویژه به این موارد دارد. در حالی که برخی مدارس غیرانتفاعی فقط به بخش مالی نگاه می‌کنند و این نوع نگاه باید تغییر یابد.»

خبر‌ها

الهام فخاریبازدیدشورای استان تهرانمدرسه ربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *