صندلی‌ پیاده‌راه‌ها سرپناهی برای معتادان


اهالی میدان امام حسین (ع) و خیابان هفده شهریور از مصرف موادمخدر و استفاده صندلی‌های پیاده‌راه‌ها به عنوان سرپناه توسط معتادان شکایت داشتند.

 

درست در زمانی که میدان امام حسین (ع) تغییر ماهیت داده و خیابان هفده شهریور پیاده راه شد، بسیاری از کسبه این خیابان و میدان با مشکلات عدیده‌ای روبرو شدند. شهرداری، آن زمان تصمیم گرفت کسبه آنجا (که بیشتر نمایشگاه فروش خودرو و لباس‌فروشی داشتند) را به جای دیگری منتقل کند اما کسبه با این طرح موافقت نکردند زیرا سرقفلی و قیمت مغازه‌های این خیابان با خیابان‌های پیشنهادی (که آن هم نزدیک به میدان امام حسین (ع) است) قابل مقایسه نبود. آنها فروش کمتر را به نقل مکان ترجیح دادند. علی ای حال پس از ساخت پیاده راه و تغییر ماهیت میدان امام حسین (ع) حالا کسبه و ساکنان این منطقه باز هم با معضل دیگری روبرو هستند، اعتیاد و معتادان متجاهر. معتادانی که صندلی‌های پیاده‌راه‌ها را بهترین سرپناه خود یافته‌اند. روی آن پلاستیک می‌کشند و زیر صندلی‌ها می‌خوابند. این در حالی است که معتادان آن منطقه مانند مناطقی همچون شوش، خیام، مولوی، میدان محمدیه، ترمینال جنوب و… در انظار عمومی به مصرف مواد مخدر می‌پردازند.
در بازدید از میدان امام‌ حسین (ع) کسبه محل اظهار داشتند: «اوضاع بد مالی و افت شدید فروش و کاهش مراجعه مردم به علت مسدود شدن میدان و پیاده‌راه شدن خیابان هفده شهریور است. از شورای شهر می‌خواهیم که میدان به حالت قبل برگردد. حتی با حفظ همین شرایط فعلی به اندازه یک و دو باند حاشیه میدان بازگشایی شود تا با رفت و آمد خودرو و ماشین‌ها مجددا تردد در آن میدان شکل گیرد. از سوی دیگر از نبود امنیت از غروب و شب و افزایش فساد در محل گلایه و شکایت داشتند. از سوی دیگر با توجه به بافت مسکونی منطقه، محدودیت‌های ایجاد شده برای عبور و مرور ساکنین مشکلاتی را بوجود آورده است که در کنار کاهش امنیت میدان و خیابان هفده شهریور نارضایتی اهالی محل را دو چندان نموده است».
در این منطقه چند مجموعه تجاری تخریب شده و به میدان اضافه شد و برخی مغازه‌دارها به منطقه دیگری منتقل شده‌اند. در بررسی انجام شده بازارچه‌های قدیمی محل از رونق افتاده بودند، بسیاری از مغازه‌های حاشیه میدان تعطیل بودند و برخی دکه ها و مغازه‌ها جمع‌آوری یا کلا تخلیه شده بودند. در همین راستا پیگیری‌هایی با علی اعطا و افشین حبیب‌زاده از اعضای شورا انجام شد.

خبر‌ها

پیاده راه 17 شهریورمعتادان تهرانمیدان امام حسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *