عملکرد حوزه حمل و نقل به سوال از شهردار منجر خواهد شد

تردیدهای جدی در مورد لایحه بودجه وجود دارد

 

با توجه به این‌که بار مسئولیت بر عهده نیروهای میدانی از جمله خدمات شهری است، سوال این است که غربالگری نیروهای خدمات شهری چگونه برنامه‌ریزی شده و آیا این غربالگری صورت گرفته است یا نه؟ اولویت غربالگری در خصوص پیشگیری برای افرادی است که در میدان هستند و در مرحله بعد باید برای تمامی کارکنان اجرا شود.

در مدیریت شهری حوزه‌های مختلف با یکدیگر در ارتباط هستند و زمانی که تصمیمی برای حوزه ترافیکی شهرگرفته می‌شود و یا به تعبیر دیگرتصمیم نمی‌گیرند و عاقبت جای دیگری تصمیم گرفته می‌شود، فشار این‌گونه تصمیم‌گیری ها بر حوزه خدمات شهری«بوستان‌ها، معابر، میادین» منتقل گردد. از این رو ضرورت ویژه‌ای وجود دارد که حوزه‌ای مانند حمل و نقل که خدمات عمومی و همگانی ارائه می‌دهد، با ظرفیت و توان حوزه خدمات شهری هماهنگ شود. هشدار می‌دهم که در وضعیت بحرانی کنونی اتفاقاتی در حوزه حمل و نقل در حال وقوع است که خلاف مسیر حرکت بخش یا کلیت شوراست و اینگونه عملکرد ممکن است به طرح سوال از شهردار منجر شود.

واقعیت آن است تا قبل از اسفند ماه در دنیای دیگری زندگی می‌کردیم و برمبناهای دیگری بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران را تعریف کردیم اما در شرایط فعلی بودجه با شرایط فعلی منطبق نیست و تقاضا از آقای مظاهریان این است که سناریوهای مربوط به آینده را ارائه کنند. سناریویی در این مورد وجود ندارد و شاید هم شورا در جریان این سناریوها نیست. اعضای شورای شهر باید اطلاع داشته باشند بر اساس چه سناریوهایی بودجه شهری پیش خواهد رفت و با تقدیر از تغییراتی که در حوزه بودجه اتفاق افتاده و انتقاد ازحباب‌هایی که وجود دارد و برخی به آن اعتقاد دارند، تنظیم این سناریوها لازم است و هنوز سناریویی در این زمینه به شورا ارائه نشده است.

الهام فخاری- صحن شورای شهر- ۱۳۹۹/۰۱/۲۴

یادداشت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *