فخاری: شما می‌خواهید سیطره وزارت کشور بر نهاد انتخابی شورا را افزایش دهید


رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: «آقای افشانی در حال پیش‌نویس لوایحی هستند که حق وتوی وزارت کشور را افزایش می‌دهد؛ آیا ایشان می‌خواهد سیطره وزارت کشور بر نهاد انتخابی شورا را افزایش دهد؟»

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‎‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری در شصتمین جلسه شورا و پس از ارائه برنامه محمد علی افشانی گفت: «از ویژگی‎‌های برنامه‌های شما توجه به بهبود دسترسی برای گروه‌های ویژه اجتماعی نظیر بانوان، توان‌یابان و کودکان است و این نکته مثبت باید مورد توجه قرار گیرد. مشکلی که همه ما داریم این است که در شیوه حل مسئله دچار مشکل هستیم. حال آن‌که بیان مسئله را خوب انجام می‌دهیم و امروز کاندیدای محترم نیز از این قاعده مستثنی نبود».

فخاری خطاب به افشانی گفت: «بار کاری شهرداری را خیلی گسترده و سنگین تعریف کردید به نحوی که وظایف دستگاه‌های دیگر را نیز ذیل مجموعه شهرداری آوردید. شهرداری را که شورا انتخاب می‌کند با شهرداری که سابق بر این وزارت کشور انتخاب می‌کرد متفاوت است و این در حالی است که شما پیش‌نویس لوایحی را در دستور قرار دادید که حق وتو وزارت کشور را افزایش دهید و سیطره وزارت کشور بر نهاد انتخابی شورا را می‌خواهید افزایش دهید! عملکرد شما در راستای تقویت نهاد شورا نبوده».

وی همچنین گفت: «شما در طرح بین‌الحرمین در استان فارس موجبات تخلیه بافت مسکونی از بافت تاریخی را فراهم کردید و این تجربه موفقی نمی‌تواند باشد. در خصوص چگونگی حل تعارض حلقه‌های اصلی قدرت نیز برنامه‌های خود را بگویید» .

در این جلسه همچنین شهربانو امانی گفت : «با توجه به ارتباطات و تعاملات شما و در نظر گرفتن  سبقه شما در حوزه فرابخشی دغدغه‌ای نداریم اما در تعاملات درون سازمانی چگونه عمل خواهید کرد؟»

امانی افزود : «الان سرپرست شهردار و دو تن از معاونین رقبای شما هستند. اگر شما شهردار باشید چگونه با این سه تن برخورد خواهید کرد؟»

خبر‌ها

الهام فخاریشهربانو امانیکمیته اجتماعی شورای شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *