مرکز مطالعات شهرداری بازوی حوزه فرهنگی است


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: «مرکز مطالعات شهرداری برای انجام پژوهش در همه‌ی زمینه‌های ماموریتی ازجمله فرهنگی و اجتماعی پایگاه علمی است و هم در پیوند با نهادهای دانشگاهی می‌تواند کمک‌کننده به حوزه فرهنگی – هنری و اجتماعی باشد.»

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران الهام فخاری – نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در جریان بررسی کلیات بودجه  ماموریتی حوزه فرهنگی و اجتماعی شورا در مخالفت با پیشنهاد کاستن از بودجه کد ۱۰۷۱۵ (کمک به موسسات فرهنگی و هنری) و برگشت دادن به ردیف پژوهش‌ها به مبلغ لایحه شهرداری، افزود: «دلیل این افزایش در کد ۱۰۷۱۵را می‌توانم اینگونه توضیح بدهم که بعد از گذشت ادواری از مدیریت شهری، دوره‌ای است که ما هم معتقد به احترام به تنوع فرهنگی و توجه به حوزه‌های گوناگون هنر هستیم و باور داریم. به ویژه با رای سلائق مختلف و کنشگران حوزه‌های فرهنگ و هنر در این موقعیت قرار گرفته‌ایم با این استدلال باور داریم موسسات فرهنگی – هنری طیف وسیعی از سلائق را پوشش می‌دهد. افزایش بودجه در این حوزه می‌تواند امکان فعالیت، میدان عمل و زمینه‌ها و بسترهای فرهنگی – هنری را به طور موثرتر و وسیع‌تری تقویت کند. در واقع سرمایه‌های فرهنگی – هنری را از این طریق بتوانیم پربار و موثرتر کنیم.»

وی با اشاره به این که یک مرکز مطالعات شهری داریم، تاکید کرد: «این مرکز بسیار توانمند است و دوستان متخصص و توانمندی در حوزه‌های مختلف شهری در مرکز مطالعات مشغول فعالیت هستند. موازی با این سیستم، واحدهایی (حراست، مرکز مطالعات و…) در معاونت‌ها و مناطق شهرداری‌ها ایجاد شده است. به نظر می‌رسد بهتر است حوزه اجرایی وظایف اجرایی خود را دنبال کند زیرا ما حذف نکردیم بلکه کاهش نسبی و از سوی دیگر مرکز مطالعات شهرداری پربارتر و پرتوان‌تر به همه حوزه‌ها رسیدگی کند. مرکز مطالعات شهرداری برای انجام پژوهش در همه‌ی زمینه‌های ماموریتی ازجمله فرهنگی و اجتماعی پایگاه علمی است و هم در پیوند با نهادهای دانشگاهی می‌تواند کمک‌کننده به حوزه فرهنگی – هنری و اجتماعی باشد.»

خبر‌ها

الهام فخاریشورای شهر تهرانفرهنگ و هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *