نامه الهام فخاری به شهردار تهران


نامه به شهردار تهران در خصوص وضعیت مسکن، بیمه و سنوات شغلی آتش‌نشانان تهران ۱۴۰۰/۰۳/۲۳

سلام و درود
با احترام؛ همان‌گونه که آگاهید پس از حادثه‌های دلخراش ازجمله پلاسکو توجه مدیران شهری و شهروندان به حوزه ایمنی ساختمان بیشتر جلب شده و به‌ویژه در ۴ سال گذشته کارهای موثری در بخش ایمن‌سازی صورت گرفته است. با این وجود برخی اقدامات شهرداری در پیوند با وضعیت آتش‌نشانان به عنوان نیروهای خط مقدم نیازمند بازنگری جدی‌ست. شایسته است که نسبت به برطرف ساختن تنگناهای رفاهی، معیشتی و درمانی ایشان که در ادامه خواهد آمد اقدام فوری مبذول فرمایید. با سپاس

۱- تسهیلات بیمه کارکنان آتش‌نشانی تا حدود ۱۰درصد کسر شده که به سخت‌تر شدن کار این نیروها در این روزها انجامیده است.
۲- آتش‌نشانان برای دریافت خدمات درمانی می‌بایست به مراکز محدودی مراجعه کنند که در صورت بیماری ناگزیرند هفته‌ها و گاه ماه‌ها در صف انتظار پزشکان مراکز شهرداری بمانند.
۳- سنوات و سختی کار و رفاهیات آتش‌نشانان رشد بسیار اندک و نامتعادلی داشته که زندگی را برای آنان سخت‌تر کرده است.
۴- کارکنان آتش‌نشانی از تسهیلات مسکن شهرداری برخوردار نیستند که این نسبت به سایر مدیران شهری قابل قیاس نیست. تعاونی مسکن آتشنشانان ۲۰سال است که خانه‌ای تحویل نداده است. این در حالی‌ست که شهرداری تهران می تواند امکانات و اختیارات کامل جهت ساخت خانه‌های سازمانی را برای این نیروها به کار گیرد.

باتوجه به موارد پیش گفته ضروری است با توجه ویژه به کارکنان سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی درخصوص رفاهیات، تسهیلات و خدمات اقدام جبرانی موثر صورت پذیرد.

خبر‌ها

آتش نشانانالهام فخاریشهرداری تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *