نشانه‌های انسان‌محوری بودجه کمرنگ است


نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اظهار داشت: «متاسفانه نشانه‌های انسان‌محور و جامعه‌محور را نسبت به سازه‌محور در بودجه سال 97 شهرداری پررنگ نیست.»

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران الهام فخاری – نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در جریان چهل و سومین جلسه شورا با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران گفت: «نشانه‌های انسان‌محور و جامعه‌محور  نسبت به سازه‌محور در این بودجه پررنگ نیست. در شعار ارزشمند دکتر نجفی با عنوان تهران، شهر امید، مشارکت و شکوفایی این دیدگاه مهم است. مهم‌ترین جایی که شعارها و برنامه دوره پنجم شورای شهر نمود پیدا می‌کند، لایحه بودجه است. می‌توانیم فرصتی دهیم تا هم برای شهرداری نقطه اتکای محکم‌تری فراهم کنیم و بعد هم برای پاسخگویی دستمان‌ پرتر است.»

الهام فخاری در ادامه ضمن مخالفت با کلیات بودجه شهرداری افزود: «فکر می‌کنم به نوعی بنیان بودجه نود و هفت، مشابه بنیان‌های بودجه‌های گذشته است. به همین دلیل است که همان ایرادها، جداول و اختلاف‌هایی که در مقایسه بین سال‌های گذشته دیده شده هنوز هم وجود دارد.»
وی با اشاره به نکات مثبت بودجه سال نود و هفت، تاکید کرد: «چند نکته ارزنده و مثبت‌تری نسبت به بودجه‌های گذشته دارد که آقای نجفی هم به آنها اشاره کردند. مثلا در مورد واریزی به سازمان‌ها و… است. چند نکته منفی برجسته جدید هم دارد. در مقایسه که نگاه کنیم در بودجه 96 تقریبا 80درصد تحقق نیافته و به نوعی بودجه متکی بر شیوه‌های تحقق نیافته بودجه به نوعی غیرواقعی است.»

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به این که زیرساخت‌های بودجه‌بندی تغییر نکرده است، گفت: «شورای شهر و شهردار تهران تغییر پیدا کردند ولی هنوز زیرساخت‌ها و وضعیت سازمانی‌ شهرداری آنقدر تغییر یافته نیست که پیش‌بینی‌ها را به سمت تحقق پیش ببرد.»
فخاری با اشاره به شعارهایی که در انتخابات پشتوانه لیست امید بود، تاکید کرد: «جایگزینی نشانه‌های انسان‌محور و جامعه‌محور نسبت به سازه‌محور در این بودجه پررنگ نیست. در شعار ارزشمند دکتر نجفی با عنوان تهران، شهر امید، شکوفایی این دیدگاه مهم است. مهم‌ترین جایی که شعارها و برنامه دوره پنجم شورای شهر نمود پیدا می‌کنددر بودجه است. می‌توانیم فرصتی دهیم تا هم برای شهرداری نقطه‌ی اتکای محکم‌تری فراهم کنیم و بعد هم برای پاسخگویی دستمان‌ پرتر است.»

خبر‌ها

الهام فخاریبودجهبودجه 97شهردارشهرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *