نگاه ویژه شورای پنجم به توسعه گردشگری


یک عضو شورای شهر تهران گفت:علاقه‌مندی،اهتمام و توجه ویژه به توسعه گردشگری،شعار شورای شهر پنجم است.

 

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران به نقل از  ایسنا الهام فخاری در بازدید از ستاد نوروزی گردشگری شهرداری تهران اظهارکرد: «مهم‌ترین شاخصه ارزیابی در هر اقدامی ،رضایت‌مندی عمومی و مردمی است. شادی، رضایت مردمی و  حس خوبی که در شهر وجود دارد بیانگر موفقیت ستاد گردشگری شهرداری تهران است. شاید اقدامات ستاد گردشگری خیلی پر هیاهو و توام با سر و صدا نبود ولی آنچه که من در بازدیدهای میدانی و گفت و گو با مردم دیدم چیزی جز اظهار رضایتمندی نبود و همه حس خوبی داشتند که در یک فضای شاد، مثبت و با احترام به سلایق گوناگون،خدمات متنوع ارائه شده است‌».

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رضایتمندی مردمی ارزشمند و دستاورد بزرگی است، گفت: «دست اندرکاران ستاد گردشگری شهرداری تهران به کمک فضای مجازی به‌خوبی توانستند خدمات را به مردم معرفی کنند و تبلیغات دهان به دهان و مردمی در معرفی خدمات ستاد گردشگری و جاذبه های دیدنی تهران بسیار موثر بود. حضور نسل جوان و نوجوان در مراکز گردشگری بویژه بافت‌های تاریخی پررنگ بوده  است و گویی به دنبال «کشف شهر از نو» هستند.

 وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهر تهران اظهارکرد: «این فضای مثبت به پاس احترام به مردم توسط مدیریت شهری ایجاد شده و در عین حال حاصل تجربیات سال‌های گذشته است. شیوه معرفی و روند خدمات دهی،متنوع و با  بهره‌گیری از روش مدرن و جدید بوده است. ستاد گردشگری علیرغم فرصت و بازه زمانی کوتاه برای تدوین و اجرای برنامه‌ها توانست به‌خوبی عمل کند و این مسیر و فرصت «شهر مردم برای مردم» که توسط این ستاد فراهم شده، در واقع تسهیلگر فعالیت‌های بخش‌های اقتصادی،فرهنگی و تاریخی است. امیدوارم همه ما قدرشناس باشیم و بتوانیم به تداوم و ارتقای گردشگری شهر تهران کمک کنیم».

فخاری در ادامه گفت: «یکی از مهمترین برنامه‌های شورای شهر پنجم، جایگزینی درآمدهای پایدار به جای درآمدهای ناپایدار و آسیب‌رسان شهری است و یکی از مهمترین بخش‌های درآمد پایدار گردشگری است».

وی با بیان اینکه فرصت‌ها، ظرفیت و  سرمایه‌های شهر تهران بی‌نظیر است و باید از این بستر بهره ببریم، اظهار کرد: «علاقه‌مندی،اهتمام و توجه ویژه به مقوله گردشگری، شعار شورای پنجم است و حرکت در  مسیر درآمد زایی بیشتر از حوزه گردشگری را به جد  دنبال و اجرایی می‌کنیم. امید است با نگاه نو، تجربه‌های خوب و تبدیل گردشگری به بخشی از سبک زندگی،گام‌های مثبتی در این راستا برداشته شود».

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: «قول می‌دهم که شورای شهر به حوزه گردشگری توجه ویژه‌ای دارد و کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی توجه بسیار ویژه‌تری دارد».

خبر‌ها

تهرانستاد نوروزیستاد نوروزی گردشگرینوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *