نگرانی از نداشتن هویت کودکان بی‌سرپرست

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، از خانه نوباوگان محمدعلی مظفری بازدید کرد و مهم‌ترین نگرانی نبود امکان صدور شناسنامه برای کودکان عنوان شد.

 

الهام فخاری در این دیدار پای درد و دل مدیر خانه نوباوگان محمدعلی مظفری نشست و با کودکان تحت پوشش این مرکز دیدار کرد. در این نشست اخذ دو طرح ترافیک برای خودرو، پیگیری بازگشت اموال و املاک (هزار و صد زمین در محدوده خیابان مولوی که از اختیاراتشان خارج شده است) از جمله درخواست‌های مدیران این پرورشگاه بود.
اما مهم‌ترین دغدغه‌ای که مطرح شد، نبود امکان صدور شناسنامه برای کودکان بود؛ آن هم به دلیل احتمال افغان بودن کودکان.
گفتنی است، خانه نوباوگان محمدعلی مظفری در حدود هفتاد سال پیش در محل فعلی آن که خانه مرحوم مظفری بوده تاسیس شده و آغاز به کار کرد. این مرکز شاید قدیمی‌ترین مرکز برای نگهداری و تربیت کودکان است که در تهران فعالیت می‌کند. در حال حاضر حدود سی کودک از سن پنج تا هجده سال در این مرکز حضور دارند که در چهار طبقه کلیه امکانات مورد نیاز از قبیل امکانات ورزشی، آموزشی و بهداشتی برای آنها فراهم شده است. در حال حاضر این مرکز پنج مدیر مختلف را به خود دیده است که اولین مدیر آن مرحوم محمدعلی مظفری بوده و اکنون ششمین مدیر آن از نوادگان مرحوم مظفری مدیریت این مجموعه را به عهده گرفته است. درآمدهای این مرکز بر اساس کمک‌های مردمی است که تمامی کمک‌های دریافتی را روی سایت منعکس می‌کنند.

خبر‌ها

الهام فخاریخانه نوباوگان مظفریکمیته اجتماعی شورای شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *