هوشمند شدن آثار هنری از به سرقت رفتنشان جلوگیری می‌کند؟


الهام فخاری در گفت‌وگو با میزان به تشریح وضعیت مهدکودک‌ها با استمرار شیوع کرونا پرداخت و گفت: «شیوع کرونا وضعیت دشواری را برای همه رقم زده است که توصیه ما این است که تا جایی که می‌توانید به هیچ عنوان به جز در موارد غیرضروری از خانه خارج نشوید. هرچند افراد در این شرایط سخت اقتصادی مجبورند که به بیرون از خانه بروند و کار کنند، در نتیجه مردم ناچار می‌شوند که فرزندان خود را به مهدکودک‌ها بسپارند».

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: «در این شرایط تنها راهی که در این زمینه وجود دارد، همه با فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب و با استفاده از ماسک ودستکش در مجامع عمومی حاضر شوند و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. به عنوان یک وضعیت کلی ما هم نگران هستیم، اما همه باید به هم کمک کنیم تا خانواده‌ها با خیال راحت تری فرزندان خود را به مهد‌ها بسپارند».

فخاری با اشاره به تذکرات مکرر اعضای شورای شهر در خصوص خانه‌های کودک سرای محلات تصریح کرد: «درصدد هستیم که در این رابطه گزارش دقیق ذکر شود و حساسیت بیشتری در این خصوص اعمال شود».

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه طرح تعیین حریم آثار هنری در فضا‌های عمومی شهر تهران تا چه میزان می‌تواند از سرقت آثار هنری جلوگیری کند، گفت: «در این طرح تلاش داریم تا به حفاظت و حفظ حریم آثار هنری بپردازیم. در مواد این طرح پیش بینی شده است که شهرداری مکلف است به تجهیز این آثار هنری بپردازد و تمهیداتی را به این منظور بیندیشد.  در تلاش هستیم تا حفاظت از آثار را به هنگام و هوشمند کنیم، تا حفاظت از این آثار بهتر انجام شود».

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که در این شرایط از سرقت این آثار هنری هم جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: «ترکیب سنسور‌های هوشمندی پیش‌بینی شده است تا به لحاظ الگوی تصویری به اثر ضربه نزد و هم امکان رصد و پایش مداوم را فراهم کند. ضمن اینکه وقتی اثر پایش شود، در معرض دید لساو به راحتی نمی‌توانند اثر را دستکاری کنند، بخشی از مشکلاتی که تا اینجا با آن روبه‌رو بودیم این بود که اثر در بین توده‌ای از فضای سبز پنهان شده بود و این فرصت را فراهم کرده است که به این آثار دستبرد بزنند. ایده ما این است که ابتدا برای آثار هنری شناسنامه تهیه شود و اینکه از طریق سیستم‌های هوشمند پایش در لحظه انجام شود».

 

 

 

 

https://rb.gy/8bejql

مصاحبه‌ها

الهام فخاریکروناکووید 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *