پاسخ پورسیدآقایی به منتقدان طرحش چیست؟ /تعدیل و اخراج راه‌حل نیست


صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای ارائه گزارشی از نتایج و دستاوردهای طرح جدید طرح ترافیک پشت تریبون شورا قرار گرفت و راجع به آن‌چه خود اثرات مثبت این طرح می‌نامید، گزارش داد.

 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورا نیز هر یک نظراتشان را مطرح کردند. در این میان الهام فخاری در بخشی از صحبت‌هایش خطاب به پورسیدآقایی گفت: «چرا منتقدان طرح ترافیک را از معاونت حمل و نقل و ترافیک تعدیل کرده‌اید؟»

پورسیدآقایی نیز در مقام انکار از این عضو شورا خواست تا از کارمند معاونت که به دلیل انتقادش به طرح اخراج شده، نام ببرد اما فخاری نام این کارمند را فاش نکرد و گفت که در این رابطه با شهردار تهران صحبت خواهد کرد.

برخی این سکوت را دلیلی بر مستند نبودن ادعای وی دانستند. این در حالی است که فخاری دلیل سکوتش را این‌طور بیان کرد: «یکی از کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک تعدیل‌ شده که برپایه بر مستنداتی که در اختیار است همزمان با نقد این کارمند به شیوه اجرای طرح ترافیک و عضویت در کمپین خبرنگاران معترض به طرح، به دستور معاونت در روزهای پایانی سال از کار برکنار شد. امروز بعد از ارائه گزارش، از ایشان بابت این مساله پرسش کردم؛ اما وقتی نام ایشان را پرسیدند گفتم نام ایشان را به آقای شهردار خواهم گفت. برخی این مساله را به سکوت تعبیر کردند اما از نظر اداری در صحن نام بردن از  کارمندی که دچار مشکل شده را درست نمی‌دانم».

او افزود: «بر اساس شواهد اینطور تعبیر شده که دلیل اخراج ایشان، انتقادی بوده که به طرح جدید ترافیک  داشته است.مدارکی که ایشان ارائه کرده در اختیار من و چند عضو دیگر شورا قرار دارد. باید بررسی شود که علت تعدیل ناگهانی یک کارمند از نیروهای هادیان شهر چیست. آقای پورسیدآقایی باید پاسخگوی این مساله باشد و اگر اخراج این کارمند دلیل و فرایند قانونی نداشته باشد قابل پیگیری است چون کارکنان شهرداری کارمند سازمان کاری هستند نه لزوما تاییدکننده نظرات روسای خود. درصورتی که کارکنان تخلف انجام داده باشند سازوکار قانونی وجود دارد. اگر اتهام تخلف اداری وجود داشت باید در فرایند بررسی تخلفات رسیدگی می‌شد. نباید از ناپایداری شغلی کارکنان به‌عنوان ابزار تحمیل نظر و قدرت مدیران استفاده شود».

این عضو شورای شهر همچنین گفت: «رفتار نه صرفا با این کارمند که با برخی دیگر مخالفان طرح جدید و منتقدان شهرداری، به صورت حذف و تعدیل بوده است. بهتر است به‌جای مدام دیگران را متهم به رانت کردن، ایرادهای  کار را برطرف کنند. خبرنگاران و یا مطبوعاتی که منتقد شهرداری بودند هم نتوانستند مجوز ورود به طرح را دریافت کنند. نمونه بارز این مساله هم  روزنامه قانون است که منتقد شهرداری بوده و هیچکدام از ۹ نفر خبرنگار و دست اندرکاران آن با این که مدارک فرستاده‌اند، نتوانستند مجوز  طرح ترافیک دریافت کنند».

باید برای مردم و اعضای شورا مشخص شود که آیا همه اینها تصادفی است یا خیر.»

 

 

خبر‌ها

الهام فخاریطرح ترافیکمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *