چرایی تداوم مال سازی‌ها و برج باغ‌ها بی‌پاسخ ماند


رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از معاونت شهرسازی شهرداری تهران انتظار می‌رود که بگوید چه محورهایی در شهر دوستدار کودک، شهر دوستدار سالمند، شهر دسترس‌پذیر از منظر شهرسازی و معماری در نظر گرفته است و به چرایی تداوم مال‌سازی‌ها و برج باغ‌ها پاسخ دهد.

 

 

به گزارش اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، الهام فخاری در بیست و هفتمین جلسه شورا پس از ارائه گزارش توسط معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: «در دستور آمده بود که ارائه گزارش در خصوص برنامه‌های شهرسازی و معماری تهران، فکر می‌کنم این نقد را صریح مطرح کنیم که به ویژه از یک چهره‌ی ممتاز دانشگاهی و فردی که نهادساز و مولف است انتظار می‌رود که در ارائه گزارش برنامه صرفا به بیان رویکرد و بیشتر هم بازگویی مرور مواردی که در تذکرها و در فضای شورا بیان شده و در رسانه‌ها به آن پرداخته شده بسنده نشود. بعد از گذشت سه ماه، باید دست کم نمای کلی از برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه دهید.»
وی افزود : «آقای معاون شهردار به این موارد نپرداخته است که در شهر دوستدار کودک کدام محورها مورد توجه است و کجا دیده و در نظر گرفته شده است؟ محورهای مربوط به شهر دوستدار سالمند چگونه لحاظ می‌شود؟ محورهای مربوط به توان‌یابان چطور؟به چرایی و چگونگی مال‌سازی و فعال شدن مال‌ها در فواصل نزدیک پرداخته نشده است. به وضعیت باغ‌ها و باغ برج‌ها پرداخته نشده است. به چگونگی هوشمندسازی فرایندها در حوزه معاونت مربوطه هیچ اشاره‌ای نشده است.

فخاری گفت: «نکته‌ی دیگر مساله‌ی تداوم پرشتاب‌تر تخریب‌ها در بعضی مناطق به‌ویژه در مناطق ۱و۲ هست که لازم است دستک م یا توقف موقت ایجاد شود و یا به ضرورت اعلام شکایت و پیگیری جرایم شهرداران سابق در بعضی مناطق جدی‌تر پرداخته شود. به چابک‌سازی سازمان هم پرداخته نشد.»

خبر‌ها

الهام فخاریبرجبرج باغبرج های تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *