الهام فخاری- ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ صحن شورای شهر

در موافقت با دستور جلسه «الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه نظام‌نامه و برنامه عملیاتی مسئولیت‌پذیری اجتماعی در شهرداری تهران» در صحن شورای اسلامی شهر ضمن اظهار تعجب از اینکه برخی همکاران با تجربه که در دوره گذشته حضورداشته‌اند در این دوره از مصوبه‌ای که متنی روشنی و درج تاریخی دوره‌ای داشته و چندین سال هم در دوره قبل اجرایی شده را مورد تفسیر و تقدیر قرار می‌دهند؛ بر روی مصوبه‌ای که تمامی مسائل آن روشن است، نباید تفسیر و تحلیل صورت گیرد و حتی احتمالاتی از مقصود آن را اعلام نمود. در این مصوبه بازه زمانی تعریف ‌شده و هدف نیز از ارائه فوریت این طرح این بود که اقدام مثبت و ارزشمندی که توسط اعضای محترم شورای چهارم انجام‌شده، دچار خلل و وقفه نگردد. همچنین آسیب‌های در حین اجرا و مسائلی که وجود داشته نیز اصلاح‌شده است.

کندی و عدم ارائه به هنگام گزارش ها نقدی است که به شهرداری وارد است. از مورخه ۲۸مهر سال جاری مکاتبه بین سازمان سازمان رفاه و خدمات اجتماعی با معاونت فرهنگی و اجتماعی معطل‌مانده است و طرح فوری این موضوع در صحن به این جهت است که تاریخ اجرای مصوبه نگذرد.

بنده از سازمان سازمان رفاه و خدمات اجتماعی پیگیری و بازخواست کردم که چرا زمان‌بندی را مدنظر قرار نمی‌دهید؟ اما حدود ۲ماه است مکاتبه آنها برای ارائه به شورا معطل‌ مانده است. این مسائل جدی است و شهرداری باید در مورد آن پاسخگو باشد. اصل موضوع و مصوبه قبلی نیز ارزشمند است و همکاران محترم نیز با اصل موضوع مخالفتی نداشته‌اند و مسئله در اینجا ابهام در ارائه گزارش به شوراست که شهرداری هم اقداماتی داشته و مصوبه نیز معطل مطلق نمانده اما ضوابطی که درگذشته تعیین‌ شده و جلساتی که باید به‌صورت مرتب تشکیل می‌شد، دچار کاستی است. به دلیل کاستی که در اجرای این مصوبه در شهرداری بوده اصل موضوع حذف نگردد.

این طرح امروز در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

دکتر الهام فخاری

الهام فخاریشورای شهرشورای شهر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *